W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "10. Węgierska Wiosna Filmowa Jesienią": film "Pál Adrien"

Data rozpoczęcia 2012-11-26
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Pál Adrien
reż.: Ágnes Kocsis
scen.: Ágnes Kocsis, Andrea Roberti
zdj.: Ádám Fillenz
w.: Éva Gábor, István Znamenák, Ákos Horváth
prod.: Węgry 2010 (136 min)
Nagroda FIPRESCI na MFF w Cannes '2010

Historia otyłej pielęgniarki, która wyrusza na poszukiwane przyjaciółki z dzieciństwa. Mimo że poszukiwania nie prowadzą jej do celu, jej życie nigdy już nie będzie takie samo. Film o tym jak względna i zwodnicza jest nasza pamięć, przez co możemy przegapić szansę na poznanie i zrozumienie złożonej natury rzeczywistości, a to pozwala przywiązywać mniejszą wagę do tego, jak widzą nas inni i łatwiej zaakceptować samych siebie.

27.01.201611:44
Co najmniej 1 tys. nowych drzew posadzi na 700-lecie miasta Miejski Architekt Zieleni. W każdym kolejnym roku przybędzie 500 nowych drzew i tysiące krzewów. Największe miejskie arterie zamienią się w aleje obsadzone drzewami i krzewami. Lublin będzie kontynuował program ukwiecania Śródmieścia. Kwiaty, drzewa i krzewy pojawią się także w dzielnicach i pasach drogowych.
więcej

Najważniejsze wydarzenia cykliczne