W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

11. edycja Lublin Blues Session

11. edycja Lublin Blues Session
Data rozpoczęcia 2021-10-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4
Organizator Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina
Udział Płatny
Koszt udziału 50/60 zł
Kategoria Koncert

Tegoroczni wykonawcy "Lublin Blues Session" związani są z Lublinem, ale łączy ich także twórcze podejście do muzyki i zamiłowanie do bluesa.

Koncerty rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, m.in. charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel i inne.

Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Usłyszymy utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, bo jest to materiał przygotowywany na nową płytę artysty.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ grupy Teksasy i Wojtka Cugowskiego. Po latach muzycy zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych… W programie materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się wkrótce.

Przed koncertami będzie miała miejsce część edukacyjną Lublin Blues Session, czyli wystawa fotografii pt. „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” i spotkanie z jej autorem – Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Zawiera głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale nie brakuje też artystów brytyjskich i naturalnie polskich.

Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerem tegorocznej edycji jest Dom Kultury LSM. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.
Koncerty zapowie i poprowadzi lubelski muzyk, dziennikarz radiowy i konferansjer – Paweł Błędowski.

Program Lublin Blues Session 2021
godz. 18:00 – „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” – wystawa fotografii koncertowej Zbyszka Jędrzejczyka i spotkanie z autorem
godz. 19:00 – koncerty „LUBLIN BLUES SESSION 2021”

  • Łukasz Jemioła
  • Adam Bartoś
  • Teksasy & Wojtek Cugowski

Każdy uczestnik koncertu otrzyma gratis – płytę „LUBLIN BLUES SESSION 2011″, która została wydana podczas pierwszej edycji wydarzenia w 2011 roku. Płyta prezentuje utwory lubelskich zespołów i muzyków bluesowych.

 

Powiązane:

Dom Kultury LSM

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej