W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

11/944 z kolekcji Galerii Labirynt

11/944 z kolekcji Galerii Labirynt
Data rozpoczęcia 2019-02-01
Data zakończenia 2019-03-17
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 1 zł
Kategoria Wystawa

Artyści i artystki: Mirosław Bałka, Wojciech Bąkowski, Włodzimierz Borowski, He Chengyao, Yael Frank, Katarzyna Kozyra, Maria Pinińska-Bereś, R.E.P., Mikołaj Smoczyński, Jan Świdziński, Mariusz Tarkawian

Budowana od lat 60. kolekcja Galerii Labirynt, składająca się z prac najważniejszych artystów i artystek sztuki współczesnej, zawiera 944 dzieła. Wystawa prezentuje 11 wybranych prac zarówno klasyków sztuki polskiej, przedstawicieli sztuki p o 1989 roku, jak i artystów młodego pokolenia. Zestawienie ich ze sobą jest próbą pokazania wybranych wątków pojawiających się w zbiorach Galerii Labirynt.

Ekspozycja obejmuje prace artystów z Polski, w tym twórców związanych z Lublinem, oraz dzieła artystów reprezentujących główne obszary geograficzne istotne dla Galerii Labirynt – Azję, Izrael i Ukrainę. Na wystawie będzie można zobaczyć przekrój mediów kluczowych w programie galerii, jak i w kolekcji, czyli: obiekty, fotografie, wideo oraz prace konceptualne.