W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 13. Festiwal Filmów i Form Jednominutowych – lubelska replika

Data rozpoczęcia 2018-12-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Małe formy na wielkim ekranie! Zapraszamy na prezentację najlepszych jednominutowych filmów.

11 października 2018 w Gdańsku odbyła się gala wręczenia nagród oraz pokaz nagrodzonych prac. Do konkursu zgłoszono 112 jednominutowych filmów. Jury w składzie Piotr Domalewski, Sebastian Jakub Konefał, Łukasz Stelmach tym razem przyznało nagrody w czterech kategoriach. W związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości do trzech podstawowych kategorii: Forma, Fabuła i Mini-dokument, doszła kolejna – Niepodległość.

Festiwal Filmów Jednominutowych jest polską edycją festiwalu „The One Minutes”, koordynowanego przez TOM Foundation w Amsterdamie (międzynarodowy ruch jednominutowych filmów). Festiwal promuje film jako jedną z form artystycznej ekspresji, kształtuje nową przestrzeń do eksperymentowania z formą i obrazem w ujęciu filmu krótkometrażowego trwającego dokładnie 1 minutę. Skierowany jest do młodych twórców, osób profesjonalnie zajmujących się filmem, a przede wszystkim artystów poszukujących sposobu na zaprezentowanie swojej twórczości. Do tej pory pokazy zeszłorocznych edycji festiwalu dotarły do ponad 40 miast całej Polski. Poza granicami kraju jednominutówki zaprezentowane zostały na przeglądach m.in. w Czechach, Chorwacji, Słowacji, Niemczech, Holandii, Belgii, Chinach. Prace polskich autorów – w ramach międzynarodowej wystawy przygotowanej przez The One Minutes Foundation – pojawiły się m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Holandii.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne