W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

15. edycjaMaratonu pisania listów

15. edycjaMaratonu pisania listów
Data rozpoczęcia 2014-12-13
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Amnesty Lublin i Stowarzyszenie Homo Faber zapraszają na 15. edycję Maratonu pisania listów.

W trakcie Maratonu piszemy listy w obronie osób, których prawa zostały złamane. Kogo bronimy w tym roku? UKRAIŃSKI REŻYSER aresztowany przez rosyjskie służby, CHIŃSKA AKTYWISTKA uwięziona za pokojowe protesty, KOBIETY z RPA walczące o dostęp do opieki zdrowotnej.


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wtedy przez 24 godziny piszemy ręcznie (!) listy w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. W ten właśnie sposób będziemy domagać się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka.

Inicjatywa Maratonu narodziła się w 2001 roku w Polsce! Od tego czasu Maraton poprawił sytuację wielu osób - co roku udaje nam się pomóc w co najmniej 1/3 przypadków. Rok temu na całym świecie napisano ponad 2 300 000 listów, z czego aż 214 472 listy wysłano z Polski. W dobie komunikacji internetowej, list jest szczególną, najbardziej tradycyjną formą protestu. Ręcznie pisane, indywidualne dowody niezgody na łamanie praw człowieka mają szczególną moc!
Przeciwstawiamy się niesprawiedliwości.

Czas trwania maratonu:
13 grudnia - 14 grudnia
13 grudnia od 12:00 do 14 grudnia do 14:00