W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

4# Lubelskie Spotkania Fotograficzne: "Człowiek w fotografii: portrety”

4# Lubelskie Spotkania Fotograficzne: "Człowiek w fotografii: portrety”
Data rozpoczęcia 2016-01-21
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Udział Bezpłatny
Kategoria Panel dyskusyjny

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na pierwsze w nowym roku kalendarzowym Lubelskie Spotkania Fotograficzne. Przybliżamy historię miasta i fotografii oraz współczesne działania i pracę lubelskich fotografów.
Tym razem zajmiemy się portretem, jako jednym z najstarszych tematów w fotografii. Pokażemy portrety w technikach szlachetnych, wykonywane dawniej i dzisiaj oraz cyfrowe, współczesne, charakteryzowane i inscenizowane. 
Zaproszeni goście:
Marcin Sudziński – fotograf i pszczelarz – pokaże portrety, które wykonał na przestrzeni kilku lat. Będą to m.in zdjęcia papierowe, szklane, negatywy oraz elementy warsztatu fotografa. Opowie o różnych technikach, metodach, poszukiwaniach, o procesie powstawania oraz esencji najprostrzego fotografowania.
Paweł Adamiec – fotograf, charakteryzator, projektant, architekt krajobrazu. Opowie, jak wyglądają przygotowania i praca podczas sesji, co jest najważniejsze w portrecie oraz o swoich inspiracjach ze świata przyrody, baśni, muzyki i mody. Przedstawi również swój projekt "Królowie nadbużańscy", który realizował wraz z najstarszymi mieszkańcami podlaskich wsi.

Zobaczymy również najciekawsze portrety ze zbiorów Ośrodka, które wybierze i omówi Marcin Fedorowicz z Działu Ikonografii. Wymieniamy się również informacjami o nadchodzących wydarzeniach (można przynieść plakaty, ulotki, wizytówki). Każda chętna osoba może również pokazać swoje fotografie portretowe na rzutniku lub w elektronicznych ramkach. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy również do przynoszenia historycznych fotografii z rodzinnych albumów i prywatnych kolekcji, jest możliwość pokazania, konsultacji oraz utworzenia własnego zbioru z Bibliotece Multimedialnej Ośrodka.

Współpraca: Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne, Grupa Fotografów Lubelskich, Lubelska Szkoła Fotografii

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej