W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin | Wernisaż

5. Międzynarodowe Biennale Plakatu Lublin | Wernisaż
Data rozpoczęcia 2022-02-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Foyer Sali Operowej i Aleja Kultur na poziomie -1, 0, +1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Na trzech kondygnacjach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprezentowana będzie wystawa finałowa 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin.

Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń. Na wystawie zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe Jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata. Szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń, nie tylko koneserom sztuki plakatu. Tradycyjną formułą lubelskiego biennale jest pokazanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Gwarantuje to świeżą optykę, niespotykaną na innych tego typu przeglądach. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej