W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

65. Urodziny Teatru im. Hansa Christiana Andersena

65. Urodziny Teatru im. Hansa Christiana Andersena
Data rozpoczęcia 2019-10-05
Data zakończenia 2019-10-27
Miejsce Centrum Handlowe LUBLIN PLAZA, ul. Lipowa 13
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Teatr im. Hansa Christiana Andersena zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłym przedsięwzięciu z okazji 65. Urodzin Teatru. 

Teatr zagości w Centrum Handlowym LUBLIN PLAZA ze specjalną animowaną wystawą prezentującą elementy scenografii, kostiumy i lalki oraz projekcje filmowe. Po wystawie będzie oprowadzał Pan Andersen razem z bohaterami swoich baśni. Będzie można uczestniczyć w warsztatach plastycznych oraz tworzenia lalek, posłuchać bajek i baśni czytanych przez aktorów teatru, zrobić zdjęcia w kostiumach i maskach teatralnych, zobaczyć z bliska scenografię ze spektakli granych w teatrze, dowiedzieć się jakie rodzaje lalek występują w teatrze czym się różnią i jak można je ożywić, a także poczytać książki związane z historią teatru lalek i działalnością Teatru Andersena.

To magiczne miejsce teatru będzie otwarte dla publiczności w dniach: 5, 12, 19, 26, 27 października 2019 | g. 12:00 – 18:00 | III piętro, Centrum Handlowe LUBLIN PLAZA, ul. Lipowa 13. Wstęp jest wolny, 

Grupy zorganizowane będą mogły zapisać się na specjalne oprowadzanie po wystawie połączone z warsztatem plastycznym. Dzieci będą miały okazję poznać tajniki pracy aktora, lalkarza, scenografa i projektanta kostiumów, zobaczyć dzieła twórców i rzemieślników teatralnych, poznać rodzaje lalek i jak je animować, dowiedzieć się kim był Hans Christian Andersen oraz wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Pan Andersen w Lublin Plaza”. Do wygrania będą bilety do Teatru Andersena dla całej grupy.

Szczegółowe informacje na stronie: https://teatrandersena.pl/teatr-andersena-w-c-h-plaza/