W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

69 Duo – koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie”

69 Duo – koncert z cyklu „Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2016-09-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Po wakacyjnej przerwie spotykamy się na kolejnym koncercie z cyklu „Muzyczna podróż w czasie”. Wraz z nowym sezonem powracamy do prezentowania muzyki klasycznej w zupełnie nowej odsłonie! Na pierwszym jesiennym koncercie usłyszymy współczesne kompozycje w niezwykle ciekawym instrumentarium.

Gośćmi Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin” będą Marcin Kozioł, rodowity mieszkaniec Węglina oraz Szymon Jabłoński. Poznali się w Gdańskiej Akademii Muzycznej, gdzie pracują pod kierunkiem profesora Krzysztofa Olczaka oraz doktora Krzysztofa Kwiatkowskiego. Koncertują i zdobywają nagrody na festiwalach i konkursach na całym świecie. Zespół 69 Duo, który tworzą, wykonuje aranżacje na gitarę i akordeon, a także repertuar kompozytorów różnych epok.

O cyklu:
„Muzyczna podróż w czasie” to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

Kuratorką cyklu jest Magdalena Żelazko -  pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

Wstęp wolny.