W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

8 niezwykłych lubelskich kobiet. Dzień Kobiet w Piwnicy pod Fortuną

8 niezwykłych lubelskich kobiet. Dzień Kobiet w Piwnicy pod Fortuną
Data rozpoczęcia 2023-03-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Piwnica pod Fortuną, Rynek 8
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Płatny
Kategoria Warsztaty

Mówi się, że w XVI-XVII wieku kobiety nie miały wielu praw, przez co rzadko zapisywały się na kartach historii. Nie jest to do końca prawdą. Podczas warsztatów kreatywnego pisania w Piwnicy pod Fortuną uczestniczki poznają losy ośmiu kobiet z Lublina, których życie (lub śmierć) pamiętamy do dziś. Dzień Kobiet jest idealną okazją, aby przypomnieć ich losy.

Kobieta, która przypadkowo spowodowała pożar miasta i ta, którą spalono na stosie, ta, którą porwano z miłości i ta, która wydała swój pamiętnik z nie zawsze szczęśliwego pożycia małżeńskiego – to niektóre z bohaterek. Ich życiorysy są niepełne, skupione wokół pewnej roli lub wydarzenia. Co myślały i czuły? Co motywowało je do działania? Czy podobałby się im sposób, w jaki są dziś przedstawiane lub to, że historia zdaje się o nich zapominać?

Podczas warsztatów w Piwnicy pod Fortuną 8 współczesnych kobiet ze strzępków dostępnych materiałów stworzą opowieści inspirowane historiami wybranych lublinianek staropolskich.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Kusa.

Termin: 8 marca 2023 (środa), godz. 16.00 – 17.30.
Miejsce: Piwnica pod Fortuną, Rynek 8.
​Bilety wstępu: https://bilety.teatrnn.pl/

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej