W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

A co śpiewa u Ciebie? | warsztaty okołośpiewacze 16+

A co śpiewa u Ciebie? | warsztaty okołośpiewacze 16+
Data rozpoczęcia 2023-02-18
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Subiektywny wybór pieśni, które dotykają wrażliwych miejsc w duszy. Zajmiemy się tematem wrażliwości oraz ciszy. Czy cisza może być inspiracją do muzyki? Czy jej doświadczamy? Postaramy się usłyszeć nasze muzyczne tętno. Przywołamy też współczesne tkanki wspomnień uczestników i uczestniczek zajęć – jaka jest Wasza melodia z dzieciństwa? Czy potrafimy ją przywołać? Jaką muzyką karmimy się obecnie?

Skupimy się najpierw na pracy nad ciałem, oddechem i głosem. Pobędziemy w harmonii rozumianej jako współbrzmienie w śpiewie, ale także bycie z zgodzie ze sobą samym. Za pomocą technik oddechowych i relaksacyjnych, a także poprzez wizualizacje, skupimy się na rozluźnieniu strun głosowych i otwarciu gardła. Dojdziemy do naszej muzykalności poprzez ćwiczenia harmoniczne i rytmiczne. Za punkt wyjścia posłużą nam pieśni rodzinne z Lubelszczyzny z nagrań archiwalnych oraz z prywatnego archiwum rodzinnego.

Warsztaty są inspirowane wystawą „Piosenka o mojej rodzinie”.


Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.

Zapisy na warsztaty przyjmowane są do wyczerpania liczby miejsc. Zapisy są prowadzone online, link na stronie Galerii Labirynt. 

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Warsztaty trwają ok. 120 minut.

Prowadzenie: Adrianna Iwanejko
Tłumaczenie: Mariya Hoyin

Adrianna Iwanejko – artystka wizualna, plastyczka o muzycznym wykształceniu. Studiowała na krakowskiej ASP oraz na UJ. Uczestniczka licznych wystaw w Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Białej Podlaskiej, współautorka scenografii. Zafascynowana kulturą tradycyjną, granicami i pograniczem (a zwłaszcza tym wschodnim, lubelskim). Te tematy przetwarza w swojej praktyce artystycznej na wiele sposobów. Lubi łączyć dziedziny i techniki. Śpiewała w zespole Traditune. Gra na skrzypcach.