W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
"Abecadło"
Data rozpoczęcia 2021-09-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17
Organizator Fundacja Czas Dzieci
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Wystawa

“Literobrazki” wymyślone i stworzone przez Iwonę Chmielewską pochodzą z książki “Pierwsze abecadło” wydanej przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej Mała książka – wielki człowiek. Książka jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym napisanych przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Od 2020 roku otrzymuje ją każdy pierwszoklasista w Polsce.

"Zapraszam Was do zabawy i odkrywania słów i znaczeń w literach, które są obrazkami. Niech Oko będzie Otwarte jak O i niech Oświetla Obrazy. U niech będzie uważne jak Ucho, a R – Ruchliwe jak Ręce, którymi można Robić wszystko. Niech F pachnie jak Fioletowe Fiołki, a K niech Kocha Książki. Życzę Wam jeszcze dużo W, Wielkiego jak Wasza Wyobraźnia."
Iwona Chmielewska

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.
 

UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: 
Liczba miejsc ograniczona!

 

Wydarzenie jest częścią Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i dziadki"