W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej / Wojciech Tremiszewski

Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej / Wojciech Tremiszewski
Data rozpoczęcia 2020-02-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Piwnice CK
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł
Kategoria Improwizacja

Godzinny monodram o wieszczu narodowym — lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Rodacy mówią, że jest to rozrywka inteligentna.
Adam Mickiewicz patrzy z niebios na dół, na swoich rodaków XXI wieku i uznaje, że brak w narodzie ducha.  A może po prostu tęskni za gorączką tworzenia i blichtrem popularności. Tak czy owak dogaduje się z Bogiem i schodzi na ziemski padół, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą! Tym razem spróbuje swych sił jako Komik! Adam zdaje sobie sprawę, że poezja uległa przedawnieniu, więc porzuca trzynastozgłoskowca. Zatrudnia menadżera i za jego poradą bierze się za modny stand-up comedy. Będzie go uprawiał w klubach i w telewizji, nagra reklamę, wystąpi w talk show, talent show i w ogóle show. A między tym wszystkim będzie królował na bankietach z innymi celebrytami.
Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

Wojciech Tremiszewski – aktor, improwizator, autor. Członek niegdysiejszego kabaretu Limo, Warren ze "Spadkobierców", improwizator w min. W Gorącej Wodzie Kompani, Peleton, W Trzech Osobach, a ostatnio także Solo Impro (jego solowe improwizowanie można oglądać na youtubowym„Kanale Termosa”)
tekst, reżyseria i wykonanie: Wojciech Tremiszewski. 
—- scena komediowa —monodram na wesoło —alternatywna historia