W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych - Cary Grant"| „Złodziej w hotelu”

"Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych - Cary Grant"| „Złodziej w hotelu”
Data rozpoczęcia 2016-09-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„Złodziej w hotelu” (To Catch A Thief, USA 1955) 106 min.

reżyseria - Alfred Hitchcock
scenariusz: John Michael Hayes na podst. powieści Davida Dodge’a

obsada: Grace Kelly (Frances Stevens) & Cary Grant (John Robie „Kot”)w pozostałych rolach: Jessie Royce Landis (Jessie Stevens), John Williams (H. H. Hughson), Charles Vanel (Berteni) i inni.

Mistrz Hitchcock nie tylko straszył i trzymał w napięciu. On jeszcze śmieszył. Jego kryminalne komedie to perły gatunku. „Złodziej w hotelu” to właśnie taka perła w filmowej koronie. Fabuła jest prosta. Wytrawny złodziej, którego specjalnością były niegdyś wspinaczki po fasadach domów, John Robie – pseudonim "Kot", przebywa obecnie na "przestępczej emeryturze" i mieszka na Lazurowym Wybrzeżu. Jego spokój zakłócają jedynie powtarzające się w mediach doniesienia o włamaniach, dokonywanych w typowym dla niego stylu. Wszelkie podejrzenia policji nieuchronnie padają na Robiego. W tej sytuacji były złodziej wszczyna prywatne śledztwo, którego celem jest schwytanie prawdziwego przestępcy. Podczas dochodzenia John odkrywa, kim jest oszust i na dodatek nawiązuje romans z pewną, bardzo atrakcyjną damą.

AKADEMIA ZAPOMNIANYCH ARCYDZIEŁ FILMOWYCH – CARY GRANT

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych przy DDK „Węglin” w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na swój siódmy, tematyczny cykl kina klasycznego – Cary Grant.

Cary Grant (1904-1986). Archetyp Filmowego Amanta w najlepszym kinie gatunków (filmy obejmują lata 30’- 60’ XX wieku). Cary, a właściwie Archibald Alec Leach to angielski aktor z Bristolu pracujący w Hollywood, który swoim brytyjskim akcentem, manierami, niepowtarzalnym wdziękiem i słynną autoironią, uwiódł widzów z całego świata na kilka dekad. Aktor reżyserowany przez największych mistrzów Hollywoodu: Cukor, McCarey, Hawks, Stevens, Hitchcock, Capra, Mankiewicz, Donen. Największemu „Czarusiowi” w dziejach kina partnerują największe Gwiazdy swoich czasów: Mae West, Marylin Monroe, Ginger Rogers, Sophia Loren, Ingrid Bergman, Katherine Hepburn, Audrey Hepburn.

Kurator cyklu – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz

Na wszystkie seanse – wstęp wolny!

Powiązane:

DDK "Węglin"

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej