W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Akcja "5 minut dla książki"

Data rozpoczęcia 2012-04-22
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Plac Litewski
Kategoria Wydarzenie

Już 22 kwietnia o godzinie 17 w różnych miejscach w Polsce miłośnicy książek spotkają się, by przeczytać wspólnie ten sam fragment książki. Tym razem będą głośno czytali powieść Marii Pruszkowskiej „Przyślę Panu list i klucz”.

Literackie Flashmoby odbywają się tego dnia w ponad 34 polskich miastach. Lublin także postanowił włączyć się w akcję „5 minut dla książki”.
Do wspólnego czytania zapraszają:
- Fundacja "5Medium"
- Fundacja "Teatrikon"
- Festiwal "Miasto Poezji".

Każdy chętny będzie mógł otrzymać wydruk tekstu i dołączyć się do wspólnego czytania na Placu Litewskim. Akcja odbywająca się w przeddzień Światowego Dnia Książki ma promować czytelnictwo oraz zachęcać do odwiedzenia lokalnych bibliotek. Organizatorzy proszą także o zabranie ulubionej książki - po wspólnym czytaniu planowana jest kolejna flashmobowa akcja w autobusie MPK.

Powiązane:

Fundacja Teatrikon

Najważniejsze wydarzenia cykliczne