W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Akordeonowe szlagiery
Data rozpoczęcia 2009-06-06
Godzina rozpoczęcia 20:30
Kategoria Koncert

W koncercie wezmą udział dwa podmioty wykonawcze:

Międzyszkolna Orkiestra Akordeonowa i Świętokrzyski Duet Akordeonowy w składzie : Elwira Śliwkiewicz-Cisak i Jerzy Mądrawski

Świętokrzyski Duet Akordeonowy powstał w 2005 roku. Członkami są absolwenci Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Repertuar Duetu stanowią utwory polskich kompozytorów współczesnych. W 2005 i 2006 roku Zespół dokonał trzech prawykonań utworów jemu dedykowanych: Toccaty i Chorału na dwa akordeony Juliusza Karcza oraz Jazz-suity „Americana” Andrzeja Tuchowskiego. Oba dzieła zostały zarejestrowane na płycie CD. Zespół występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce, prezentując różnorodny repertuar od muzyki współczesnej do popularnej włącznie.

W programie kompozycje: Mirosława Niziurskiego, Juliusza Karcza, Andrzeja Tuchowskiego, Astora Piazzolli, Wiktora Gridina, Jurgena Maxima, Hainza Waldvogela, Wolfganga Russa, Hanspetera Schmutza, Otto Ec Kelmanna i in.)

Międzyszkolna Orkiestra Akordeonowa, w skład której weszli uczniowie dwóch szkół muzycznych ( OSM I i II st. im. Karola Lipińskiego oraz Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie) powstała w 2007 z inicjatywy prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak. Orkiestra z powodzeniem koncertuje na prestiżowych estradach Lublina m.in. w Filharmonii Lubelskiej, gdzie prawykonała „PLAY STATION” Bogdana Dowlasza, utwór specjalnie dla niej skomponowany.

Orkiestrę prowadzi od instrumentu E. Śliwkiewicz-Cisak lub koncertuje pod dyrekcją Małgorzaty Nowak (gościnnie).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej