W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Ale maniana!” - spotkanie w ramach Cyklu „Dziecię w świecie”

„Ale maniana!” - spotkanie w ramach Cyklu „Dziecię w świecie”
Data rozpoczęcia 2015-04-18
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Kwiecień plecień..., ale w Dedeku na pewno zagości już lato! Cykl „Dziecię w Świecie” zaprasza na wyprawę do gorrrącej Hiszpanii!
Na spotkaniu poznamy piękne hiszpańskie zabytki i krajobrazy. Zobaczymy pokaz tańca flamenco oraz nauczymy się podstawowych rytmów, ruchów i kroków. Każda seniorita wykona i ozdobi swój własny wachlarz, a muchacho gigantyczne sombrero. Hasta la vista!
Warsztat poprowadzą Olga Jałtoszuk i Eduardo Cardenas – tancerze i miłośnicy flamenco. Założyciele inicjatywy SONKIETE FLAMENCO promującej muzykę i kulturę flamenco

w Polsce i poza jej granicami. Prowadzą liczne warsztaty dla dorosłych i dla dzieci, opierając swoją wiedzę na wieloletnim doświadczeniu z ruchem, różnymi stylami tańca oraz wykształceniu muzycznym.
Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu „Dziecię w Świecie”
Dzieci biorą świat takim, jaki jest. Są otwarte i wolne od uprzedzeń. Od najmłodszych lat zachęcajmy Dzieci do pasjonującej podróży w głąb innych kultur i tradycji. Rozbudzajmy ciekawość. Pokażmy jak odważnie kroczyć przez Świat, poznawać i szanować odmienność ludzi. Ruszamy z Cyklem „Dziecię w Świecie”. Każde spotkanie poświęcone będzie innej części świata. Poznamy muzykę brazylijską i tańce afrykańskie. Dowiemy się czym jest didgeredoo, i jaka jest historia karate. Zapraszamy na wyjątkową podróż. Zamiast walizki – weź uśmiech! Zamiast pieniędzy – wyobraźnię i ciekawość świata! Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl