W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Alicja w Krainie Gatunków” – wykład Tomasza Kolankiewicza

„Alicja w Krainie Gatunków” – wykład Tomasza Kolankiewicza
Data rozpoczęcia 2021-01-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Organizator Kino CSK
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Kino CSK zaprasza na 15. odcinek Akademii Kina CSK: „Alicja w Krainie Gatunków” – wykład Tomasza Kolankiewicza, który odbędzie się 21 stycznia 2021 o godz. 19:00.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o polskich filmach popularnych flirtujących z kinem gatunkowym, stało się tak głównie za sprawą filmów takich jak „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „365 dni” czy filmów Patryka Vegi. Jednak po gatunek sięgają też od jakiegoś czasu także twórcy i twórczynie nastawieni na autorskie kino artystyczne, było tak w wypadku Agnieszki Smoczyńskiej i jej „Córek Dancingu” Adriana Panka i jego „Wilkołaka” czy Marcina Wrony i „Demona”.

Czym jest gatunek i podgatunki filmowe? A hybrydy gatunkowe? Skąd wiemy, że film, który oglądamy jest filmem gatunkowym? Jaką wiedzę można czerpać z analizy kina gatunkowego? Czy są jakieś typowo polskie gatunki filmowe? I czemu żeby zrobić dobry gatunkowy film nie wystarczy skopiować wzorców z zagranicy?

PROWADZĄCY: Tomasz Kolankiewicz – filmoznawca, historyk filmu i programista filmowy współpracujący z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Teatrem Nowym w Warszawie, Gildią Reżyserów Polskich i licznymi festiwalami filmowymi. Przez wiele lat członek redakcji filmowej TVP Kultura. Autor kilkuset telewizyjnych i kilkudziesięciu kinowych przeglądów filmowych. Pracuje nad książką w całościowy sposób opisującą fenomen polskiego powojennego kina gatunkowego. Dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji ZOOM zostanie wysłany w dniu, w którym odbywa się wykład.

PARTNER WEBINARU: Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival

AKADEMIA KINA CSK: To propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. To regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej