W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Alta” Kapela Zamkowa – koncert w ramach Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”

„Alta” Kapela Zamkowa – koncert w ramach Cyklu „Muzyczna podróż w czasie”
Data rozpoczęcia 2016-02-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

„Nowy, muzyczny cykl wydarzeń zainauguruje „Alta” Kapela Zamkowa działająca przy Zamku Lubelskim. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki świeckiej i religijnej epoki renesansu. W swoim repertuarze ma dzieła najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki renesansowej, takich jak Jan z Lublina, twórca Tabulatury organowej, Wacław z Szamotuł, Mikołaj z Krakowa. Nie zabraknie także muzyki Orlanda di Lasso czy Josquin'a des Pres. Żeby w całości oddać stylistykę panującą w epoce, muzyka zostanie zaprezentowana na replikach instrumentów dawnych – flecie prostym, lutni, szałamai czy viola da gamba.

Kuratorka Cyklu: Magdalena Pasierbowicz – pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

O cyklu: Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w DDK „Węglin”, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.