W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Angelique Ustymenko „Ukrainian Queer Fighters for Freedom” – projekcja filmu i spotkanie

Angelique Ustymenko „Ukrainian Queer Fighters for Freedom” – projekcja filmu i spotkanie
Data rozpoczęcia 2023-05-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Projekcja filmowa

– 24 lutego o godzinie 6:31 mój partner zadzwonił do mnie i powiedział: „proszę nie panikuj, ale zaczęli bombardować Kijów”. W tym momencie rozpoczęła się nowa rzeczywistość. Rzeczywistość pełna grozy i bólu. Ten dokument opowiada o przeżyciach osób queer podczas wojny – opisuje Angelique Ustymenko, osoba reżyserska.

W ramach projektu Artist in Residence „Queer Station” Biblioteki Azyl, Galeria Labirynt zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego „Ukrainian Queer Fighters for Freedom” reżyserii Angelique Ustymenko. Film powstał w 2022, opowiada o wojnie z perspektywy osób queer. Po projekcji odbędzie się rozmowa otwarta dla widowni w formie Q&A.

Bio: Angelique Ustymenko jest queerową osobą artystyczną i aktywistyczną. Jest częścią grupy @rebel_queers2. Angelique obecnie pracuje nad nowym dokumentem o queerowych osobach w armii Ukraińskiej oraz krótkometrażowym filmie fabularnym pt. „Przed godziną policyjną”. Podczas rezydencji w Bibliotece Azyl pracuje nad postprodukcją tych projektów.

Wydarzenie powstało jako efekt rezydencji artystycznej w ramach nowego programu Biblioteki Azyl – Artist in Residence – Queer Station.

Kiedy: 10.05.2023 (środa), godz. 18:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Wydarzenie odbędzie się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi.
Film w języku ukraińskim z napisami w języku polskim i angielskim. Spotkanie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Marta Stępniak. Spotkanie tłumaczone na język ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk.
Wstęp wolny

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej