W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ann Van den Broek Holandia/Netherlands, “I solo ment”

Ann Van den Broek Holandia/Netherlands, “I solo ment”
Data rozpoczęcia 2009-11-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Ann Van den Broek Holandia/Netherlands, “I solo ment”
choreografia: Ann Van den Broek
tańczą: Dario Tortorelli, Cecilia Moisio
muzyka: Arne Van Dongen, oraz oryginalne utwory Nicka Cave & The Bad Seeds
światła: Bernie van Velzen
scenografia: Niek Kortekaas
projekt: WArd/waRD & Korzo productions przy współpracy ccBerchem
kostiumy: Ann Van den Broek
technika: Egbert Mellema
czas trwania: 70 min

Mężczyzna: Napędzany, inteligentny i zdeterminowany. Szczery wobec samego siebie, jest pochłonięty przez swoje myśli. Jego dobrowolnie narzucona samotność staje się osamotnieniem.
Kobieta: jego kontrapunkt. Spostrzegawcza, analityczna i zamyślona. Z jednej strony zrozumienie i podziw jego świata, z drugiej strony niezrozumienie i pragnienie połączenia. Ciała bez kontaktu. Ciała w desperacji.
I SOLO MENT jest przeplatanym podwójnym solo. Głęboki, tkliwy szkic. Inspiracją dla muzyki Arne Van Dongen jest Nick Cave: mężczyzna, jego muzyka, jego wszechświat. Fotografia, a w szczególności zdjęcia Toma Van den Broek, były źródłem inspiracji dla operatora video Bernie van Velzen, jak również scenografa Nieka Kortekaasa.
“Wyczerpujący spektakl mówiący o potrzebie połączenia (...) Rozpoczęcie spektaklu wraz ze śmiercią wywołuje wątpliwości. Ale Van den Broek buduje napięcie aż do punktu kulminacyjnego: w jeszcze zimniejsze zakończenie” (de Volkskrant)
Ward/waRD założony został w listopadzie 2000 roku przez Ann Van den Broek.
Znaczenie słowa “ward”, według słowników oznacza: 1) akt ochrony; 2) stan bycia pod strażą; 3) kuratela pod opieką opiekuna. Krótko mówiąc, w relacji do organizacji jest to miejsce gdzie można bezpiecznie gromadzić się i pracować.
Powtarzanie słowa “ward” w tytule oznacza dwoistość. Tytuł jest kluczem do charakteru organizacji, to nie jest tylko “ward”, ale oznacza również: odbicie lustrzane, ciemniejszą stronę, sumienie, partnera do sparingu.
źródło: Ann Van den Broek

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej