W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Aparaty wielkoformatowe, portrety monoklami | Warsztat Fotograficzny

Aparaty wielkoformatowe, portrety monoklami | Warsztat Fotograficzny
Data rozpoczęcia 2022-02-26
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2022-02-26
Miejsce Warsztat Fotograficzny, Zaułek Hartwigów / Kowalska 3
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Kamera wielkoformatowa od ponad stu lat stanowi narzędzie pracy wybitnych fotografików. To z jej pomocą powstały wszystkie zdjęcia wieku XIX i znakomita większość arcydzieł wieku XX. Nawet dziś, w dobie fotografii cyfrowej, pozwala na uzyskanie jakości niemożliwej do osiągnięcia żadną inną metodą.

Podczas warsztatu uczestnicy zapoznają się z różnymi typami kamer wielkoformatowych, nauczą się je obsługiwać i korzystać z ich wszystkich możliwości. Wykonają także zdjęcia portretowe i martwej natury. Nauczą się samodzielnie je wywoływać i wykonywać z nich odbitki, a także tworzyć unikatowe pozytywy na papierze fotograficznym. Żeby dodać zdjęciom „miękkości” aparaty będą zaopatrzone w tzw. monokle.

Aparat wielkoformatowy (kamera wielkoformatowa) to rodzaj aparatu fotograficznego, który rejestruje obraz na nośnikach (błonach światłoczułych) o rozmiarze większym niż 6x9 cm. W aparatach wielkoformatowych stosuje się błonę (materiał światłoczuły) ciętą (w arkuszach, nie w rolkach). W dobie fotografii cyfrowej niemal każdy model aparatu wielkoformatowego może być wyposażony w przystawkę cyfrową.

Do dyspozycji uczestników warsztatu dostępne będą:

  • 2 kamery wielkoformatowe 9x12cm i 13x18cm;
  • w pełni wyposażoną ciemnię fotograficzną;
  • w pełni wyposażone studio fotograficzne;
  • wielkoformatowe materiały fotograficzne 9x12cm i 13x18cm negatywowe i pozytywowe;
  • odczynniki niezbędne do wywołania negatywów i pozytywów.

Wszyscy uczestnicy warsztatu opuszczą warsztat z teczką zawierającą własnoręcznie wykonane fotografie.

Kiedy: 26 lutego 2022, godz. 10:00–11:30, 12.00–13:30 (dwie grupy, w każdej maksymalnie 3 osoby).  
Dla kogo: dla osób pełnoletnich.
Zapisy: Udział w warsztatach jest płatny – 10 zł/osoba. Obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl