W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Artur Dutkiewicz Trio
Data rozpoczęcia 2019-10-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Koszt udziału zaproszenia do zdobycia na antenie Radia lub na stronie www
Kategoria Koncert

Artur Dutkiewicz - pianista jazzowy i kompozytor, nazywany „Ambasadorem polskiego jazzu”.Wystąpił w ponad 60 krajach na całym świecie od USA przez Europę, Afrykę po Chiny, Australię i Nową Zelandię. Ukończył z wyróżnieniem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów muzycznych w Polsce i za granicą. Koncertował ze znakomitymi muzykami, m.in przez 25 lat z Tomaszem Szukalskim, w Kwartecie oraz Duecie, ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tadeuszem Nalepą, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem. W 2011 roku Artur Dutkiewicz wystąpił na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na World Culture Festival, gdzie zaaranżował i zagrał, w gronie pianistów z całego świata, utwór na 30 fortepianów. Koncert, którego wysłuchało ok. 35 tys osób, był wyrażeniem szacunku dla różnorodności kultur i przesłaniem pokoju dla świata.

Obecnie Artur Dutkiewicz występuje solo oraz prowadzi od wielu lat własny zespół Artur Dutkiewicz Trio Jego ostatnie albumy Mazurki, Prana oraz Traveller” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków.

Od 1987 roku prowadzi klasę fortepianu na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach i w Chodzieży. Często zasiadał w jury Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. W 2006 i 2008 był przewodniczącym jury na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Wilnie. Prowadził wiele MasterClass dla studentów na całym świecie.