W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Artyści estrady: Krzysztof Daukszewicz

Artyści estrady: Krzysztof Daukszewicz
Data rozpoczęcia 2019-02-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego, ul. M. Curie-Skłodowskiej 5
Organizator Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego
Udział Płatny
Koszt udziału 60, 50, 40, 30 zł
Kategoria Koncert

Krzysztof Daukszewicz - satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Krzysztof Daukszewicz to człowiek wielu talentów prezentowanych systematycznie, od kilku lat, w Filharmonii Lubelskiej podczas niezapomnianych występów, na które składają się jego autorskie monologi i piosenki skrzące się błyskotliwym dowcipem, odnoszącym się do aktualnych tematów politycznych, społecznych i kulturalnych.

Droga Krzysztofa Daukszewicza do estrady była długa i kręta. Wprawdzie już w 1976 r. współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody, ale jednocześnie pełnił funkcję dyrektora domu kultury w Szczytnie. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym „Dookoła Wojtek”, za który otrzymał II nagrodę. W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie „Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów, a jednocześnie... handlował ciuchami w Rembertowie. Okres ten nazywa emigracją i wspomina z sentymentem: „Tak jak inni emigrowali na Zachód, tak ja wyemigrowałem do Warszawy. Tu właśnie zaczęła się moja osobista bajka. Choć - jak to na emigracji - przeżyłem dziewięć lat pokory”.  W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”. W latach 1983 – 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret „Hotel Nitz”. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą.
Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem”. Od 2005 roku jest stałym gościem na antenie programu „Szkło kontaktowe” nadawanego w TVN24. Jest autorem sztuk teatralnych „Cycek”, „Bunkier”, zbioru satyrycznego „Między Worłujem a Przyszłozbożem” i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów .
Jest laureatem licznych nagród, począwszy od takich jak; Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977 aż po Prometeusza w 1997.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej