W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ave Satan? - Tydzień z Millennium Docs Against Gravity

Ave Satan? - Tydzień z Millennium Docs Against Gravity
Data rozpoczęcia 2020-06-16
Godzina rozpoczęcia 20:00
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Film

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na film "Ave Satan?" w ramach wydarzenia Tydzień z Millennium Docs Against Gravity. 

reż. Penny Lane
dokumentalny / USA / 2019

Film bez uprzedzeń przedstawia jeden z najbardziej kontrowersyjnych i zagadkowych ruchów religijnych w historii USA, który w ciągu zaledwie pięciu lat rozrósł się i skupia dziś ponad 100 000 członków na całym świecie. Poznajemy enigmatycznego przywódcę Szatańskiej Świątyni Luciena Greavesa, który na telefonie ma przyklejoną naklejkę „Fuck Donald Trump” i wzywa do rewolucji mającej uratować duszę Amerykanów. Dla członków Świątyni, Szatan jest symbolem wolności, buntu i myślenia przyszłościowego.

Działający w mediach społecznościowych członkowie ruchu organizują serię publicznych akcji propagujących wolność religijną i kwestionujących uwikłane w korupcję autorytety. W Arizonie zainicjowano kampanię „Menstruuj z Szatanem”, która gromadziła kobiece produkty higieniczne dla lokalnych schronisk. Wymyślono również After School Satan Club, który stanowi alternatywę dla chrześcijańskich programów w szkołach publicznych. Świątynia przyciąga przedstawicieli zróżnicowanych pod względem koloru skóry, tożsamości płciowych i przekonań. Film w dowcipny i jednocześnie prowokujący do myślenia sposób przedstawia często źle rozumianych outsiderów, których niezachwiane zaangażowanie na rzecz społecznej i politycznej sprawiedliwości dało siłę tysiącom ludzi na całym świecie.

Film będzie dostępny przez 24 godziny od zakupu biletu, jednak nie dłużej niż do godziny 20:00 dnia następnego.

Link do filmu >>>
Bilety: 15 zł
WAŻNE: Wykupując dostęp do filmów proszę zaznaczyć seans w Kinie CSK.

BEZPOŚREDNI LINK WIRTUALNEGO KINA CSK >>>

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej