W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bajkolandia – warsztaty, konkursy, akcje parateatralne, koncerty dla dzieci

Data rozpoczęcia 2010-06-05
Godzina rozpoczęcia 16:00
Godzina zakończenia 22:00
Kategoria Impreza

Planowane działania skierowane będą głównie do najmłodszych uczestników Nocy Kultury. Program rozpoczną widowiska parateatralne „Pan Kleks” oraz „Alicja w krainie czarów” w reżyserii Aliny Bąk. Spektakle te mają charakter interaktywny, w fabule uczestniczyć będą dzieci z widowni, które wraz z aktorami będą zaangażowane w różnego rodzaju gry i zabawy. Widowiska te pobudzają wyobraźnie najmłodszych, są niezwykle barwne. Spełniają także funkcję integracyjną i edukacyjną.

Na scenie pojawią się taneczne zespoły dziecięce i młodzieżowe m.in. z Miejskiego Domu Kultury „Pod Akacją” . Nie zabraknie także teatrów, widzowie będą mogli uczestniczyć w spektaklach m. in.: „Początek świata” Teatru Grodzka 11 i w spektaklu Teatru Puk Puk ze Świdnika. Pod sceną umieszczone zostaną dodatkowe namioty, w których osoby związane z Fundacją Rozwiń Skrzydła prowadzić będą warsztaty artystyczne dla dzieci.

Postaci z bajek będą zachęcać dzieci do rozmowy o ulubionej bajce, a klaun, oprócz wywoływania uśmiechu na twarzach najmłodszych, będzie tworzył wielokształtne balony, przypominające zwierzęta, postaci z bajek... Organizatorzy planują w wydarzeniu zaktywować także rodziców, których zachęcają do cofnięcia się w świat swych dziecięcych wspomnień, zdmuchnięcia z nich kurzu przeszłości i podzielenia się swoją ulubioną opowieścią, baśnią, bajką, historią babci. Dla dzieci będzie to okazja do zabawy, zrobienia sobie zdjęcia z bajkową postacią, a dla starszych - okazja do powrotu w świat dziecięcych marzeń, gdzie nie ma rzeczy niemożliwych.
Program „Bajkolandii” na Placu Rybnym:

- „Akademia Pana Kleksa”, „Alicja w Krainie Czarów”;
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta;
- taneczne zespoły dziecięce Arabeska i Gaduły;
- zespół Idea;
- Szkoła Tańca iDance Kids;
- Teatr Grodzka 11 „Początek świata”;
- Magdalena Kitaszewska z zespołem;


Organizator: Stowarzyszenie „Konotacje Sztuki Sztukon”
- „Show girls” Magdaleny Kobylarz;
- Fire Show;
- Teatr Puk – Puk ze Świdnika.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne