W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bajkowa niedziela
Data rozpoczęcia 2021-06-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Wydarzenie

Spotkanie z Momo, dziewczyną, która uratowała świat przed szarą rozpaczą. Momo mieszka samotnie w starożytnych ruinach. Obdarzona niezwykłym darem słuchania, jest powiernicą trosk dorosłych i przywódczynią dzieci. Ale jej szczególny świat przyjaźni i zabaw nagle zamiera. Tajemniczy „szarzy panowie” w popielatych garniturach, z szarymi teczkami, palący nieustannie małe cygara, podstępnie pozbawiają ludzi wolnego czasu, niszcząc przy tym radość dzieciństwa. Tylko Momo jest odporna na ich czary i tylko ona, wspierana przez mistrza Horę i żółwicę Kasjopeę, może położyć kres wszechwładzy „szarych panów”.
Michael Ende, autor "Niekończącej się historii", napisał książkę, która wciągnie nie tylko dzieci. Jej uważnymi czytelnikami powinni być zwłaszcza zabiegani rodzice. Może zaczną znajdować czas na to, co najważniejsze…

[Tekst na podstawie noty okładkowej z wydania w kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom” (2008) i noty wydawniczej wydawnictwa Znak Emotikon (2010)]
 

Michael Ende
"Momo"

Tłum. Ryszard Wojnakowski
Znak, Kraków, 2018
Książka rekomendowana dla dzieci w wieku szkolnym.

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.