W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bajkowa niedziela
Data rozpoczęcia 2022-03-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Warsztaty

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Podczas spotkania 6 marca Adam Ferency i Piotr Głowacki przeczytają kultową książkę Macieja Wojtyszki „Bromba i inni”.
Będzie to międzypokoleniowe wydarzenie: dorośli przypomną sobie książkę z dzieciństwa, a dzieci poznają wyjątkową gromadkę stworzonek, które – co może wielu zaskoczyć – od dawna żyją obok nas i sprawiają, że różne rzeczy działają, jak trzeba: przesyłki pocztowe nie giną w czasie, samochody dojeżdżają do celu, przedmioty mają swoje dokładne wymiary.
Romantyczny Fikander, filozofująca Bromba, ciekawski Gżdacz, buntowniczy Przytymucel Nulek, marzycielski Gluś, dociekliwy Kajetan Chrumps i inni bohaterowie tej niezwykłej książki czekają na Was w Teatrze Starym, by głosami uznanych aktorów opowiedzieć swoje bajecznie ciekawe przygody.

Maciej Wojtyszko
„Bromba i inni”

Wydawnictwo EZOP
Warszawa 2003 (nowe wydanie)

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej