W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bajkowe Opowieści – W puchatym świecie

Bajkowe Opowieści – W puchatym świecie
Data rozpoczęcia 2019-04-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, ul. Krańcowa 106
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”,
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Kolejne spotkanie z cyklu "Bajkowe Opowieści", który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat.

Las to miejsce magiczne i pobudzające, nie tylko dziecięcą, wyobraźnię. Właśnie z tego względu podczas najbliższych Bajkowych Opowieści wybierzemy się w niezapomnianą podróż do Stumilowego Lasu i pewnej drewnianej chatki, w której mieszka przesympatyczny miś, którego ulubionym i najwygodniejszym strojem jest czerwony t-shirt. Zapewne nie każdy wie, że inspiracją do powstania lubianego przez wszystkich Kubusia Puchatka była niedźwiedzica Winnipeg – żywa maskotka kanadyjskiego wojska z Korpusu Weterynaryjnego Kanady, która to skradła sympatię syna autora opowieści o Kubusiu, aż do tego stopnia, że tym samym imieniem nazwał swoją ulubiona maskotkę. Spróbujemy zaprzyjaźnić się nie tylko z Kubusiem Puchatkiem i jego fantastycznymi przyjaciółmi, ale także przeniesiemy się w czasie do średniowiecznego królestwa Dunwyn i podejrzymy, jak Bunia sporządza sok z gumijagód. Postaramy się również stawić czoła niebezpiecznym ogrom, które są pod władzą nikczemnego księcia Ightorna.

Na uczestników kwietniowych Bajkowych Opowieści czekają ciekawe wyzwania manualne, m.in. każdy z uczestników będzie mógł stworzyć specjalny medal GumiBohatera i unikatowy brelok, nie tylko do kluczy. Nie zabraknie również wielu uśmiechów i wspólnych zabaw ruchowych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej