W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Barowe sztuki
Data rozpoczęcia 2014-12-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spotkanie

Cykl czytań performatywnych sztuk, których akcja rozgrywa się w barze. Czytania odbywają się w sąsiadującej z teatrem Restauracji Incognito. Co miesiąc przedstawiane są najlepsze polskie i światowe współczesne monodramy. Czytają aktorzy Teatru Osterwy oraz aktorzy występujący gościnnie.

15 grudnia, godz. 19:00 - tekst Marty Fortowskiej Przesmyk przeczytają: Agata Grudzień, Marlena Jonasz, Olga Śliwińska, Jan Mitura oraz Paweł Kos

Przesmyk to podróż w czasie. Julia – główna bohaterka – interesująca się życiem Grzegorza Przemyka postanawia wrócić do szarego PRL-u i spotkać swojego idola. Nieprzypadkowo postać Przemyka przypominamy w okolicach rocznicy wybuchu stany wojennego. Przesmyk to pasjonująca podróż nastolatków w czasy komunizmu. Do czytania zaprosiliśmy lubelskich nastolatków, dla których problemy zawarte w dramacie mogą być bliskie.

Reżyseruje: Bartłomiej Miernik
Produkcja: Marta Szczepaniak

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej