W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bartłomiej Kiełbowicz: Sublimacja

Bartłomiej Kiełbowicz: Sublimacja
Data rozpoczęcia 2021-02-01
Data zakończenia 2021-02-28
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Galeria Biała
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Galeria Biała
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Galeria Biała ponownie zaprasza na wystawę autorstwa Bartłomieja Kiełbowicza, która po wernisażu dostępna była dla zwiedzających tylko przez 7 dni. Ekspozycja będzie otwarta od 1 lutego.

Bartłomiej Kiełbowicz w swojej twórczości dzień po dniu komentuje rzeczywistość pandemiczną oraz życie w Polsce pełnej uprzedzeń i podziałów. Artysta jest obserwatorem codzienności, którą regularnie komentuje w swoich dziennikach rysunkowych. Zbiera historie i przedmioty z przeszłości, którymi często się inspiruje.

Artysta w ironiczny sposób tworzy pomniki nacjonalizmu, rasizmu i dyskryminacji. Jest kolekcjonerem doświadczeń i emocji, przedmiotów znalezionych i wszelakich energii, które sublimuje w swoją twórczość. W przestrzeniach pełnych symboliki znajdą się prace malarskie, rysunkowe, fotograficzne i instalacje, obsesyjnie i pieczołowicie przetwarzające uzbierane motywy. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość płynnie mieszają się ze sobą, a różne zdarzenia poddawane są ciągłej analizie i transformacjom tworząc złożoną, wielowątkową i bardzo osobistą wystawę, pierwszą indywidualną ekspozycję artysty w Lublinie.

Bartłomiej Kiełbowicz (ur. 1985) – artysta wizualny. Absolwent Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy obrazy, rysunki, video, murale i instalacje. Jest obserwatorem codzienności, którą regularnie komentuje w swoich dziennikach rysunkowych. Zbiera historie i przedmioty z przeszłości, którymi często się inspiruje. W swoich pracach łączy spontaniczny i często destruktywny gest ze żmudnym wielogodzinnym i bardzo precyzyjnym działaniem. Interesują go obsesyjnie powtarzane motywy. Współpracuje z choreografką Liwią Bargieł, wraz z grupą Zbiorowy tworzy prace w nurcie „rewizjonizmu magicznego”. Wraz z Pawłem Bołtrykiem prowadzi pracownię rysunku na rodzimej uczelni. Ważniejsze wystawy indywidualne to: Dziennik Budowy (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa 2014) oraz Od pewnego czasu mieszkam w czyimś śnie (Galeria Contrast, Warszawa 2018). Brał udział w wystawach zbiorowych m.in. Summer (Roberto Polo Gallery, Bruksela 2015), Borderline (Triennale Rysunku, Muzeum Współczesne, Wrocław 2019) czy Rewizjonizm magiczny (Galeria Propaganda, Warszawa 2020). Mieszka w Warszawie.

Godziny otwarcia wystawy: wtorek-sobota, godz. 12:00-18:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej