W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Beautiful Lublin/ Piękny Lublin”- wystawa fotografii Trevora Butcher'a

„Beautiful Lublin/ Piękny Lublin”- wystawa fotografii Trevora Butcher'a
Data rozpoczęcia 2010-06-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Godzina zakończenia 19:00
Kategoria Wystawa

Jestem Anglikiem, ale od 1997 roku mieszkam w Lublinie, który uważam za swoje miasto. Osiedliłem się tutaj ze względu na żonę – rodowitą lubliniankę. Z zawodu jestem inżynierem samochodowym, ale przez pierwsze lata zajmowałem się nauczaniem Polaków mojego ojczystego języka, a teraz pracuję jako tłumacz.
Lublin, kiedy w nim zamieszkałem, był innym miastem niż teraz, zmieniał się i zmienia na moich oczach. Te przemiany, wykorzystane i niewykorzystane szanse, zafascynowały mnie i zainspirowały do utrwalenia na zdjęciach. Fotografuję nie tylko te miejsca w Lublinie, które zwykle odwiedzają turyści, ale staram się też odkrywać rzeczy, o których istnieniu nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć stali mieszkańcy. W moich zbiorach są zdjęcia z całego regionu lubelskiego, który jest bardzo niesłusznie niedoceniany w Polsce. Wiele moich zdjęć z Lublina i z regionu znalazło się w wydanym w 2009 przez Wydawnictwo UMCS podręczniku dla cudzoziemców “Wokół Lublina”. Inne można znaleźć na moich stronach internetowych poświęconych Lubelszczyźnie, komunikacji miejskiej w Lublinie oraz produkowanemu kiedyś w naszym mieście samochodowi dostawczemu żuk.

Organizatorzy: MDK nr 2 Lublin we współpracy z kancelarią Prezydenta Lublina

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej