W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bezpłatne warsztaty z grupą Bombardowanie włóczką

Bezpłatne warsztaty z grupą Bombardowanie włóczką
Data rozpoczęcia 2021-07-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teren zielony za Miejską Biblioteką Publiczną Filia nr 38, ul. Relaksowa 25
Organizator Fundacja Inside Out
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują wcześniejsze zapisy
Kategoria Warsztaty

Na warsztatach z grupą Bombardowanie włóczką poznasz tajniki szydełkowania i powstawania prac yarn bombing. Efektem warsztatów i współpracy z Bomabrdowaniem włóczką będą kolorowe ozdoby na terenie dzielnicy Sławin.

Brak ograniczeń wiekowych. 

PROWADZENIE:
Bombardowanie włóczką
to otwarta grupa działająca przy Centrum Kultury w Lublinie, przenosząca na lubelski grunt popularny na całym świecie rodzaj sztuki ulicy polegający na ubieraniu obiektów w miastach w ubranka wykonane z włóczki (od angielskiego Urban Knitting / Yarn Bombing).
Są to nieinterwencyjne instalacje, które mają na celu ożywienie i ubarwienie przestrzeni publicznej. Biorą w nich udział kobiety różnych pokoleń i zawodów, mieszkanki Lublina i okolic. Do dnia dzisiejszego grupa przeprowadziła przeszło 50 różnych działań. Poza instalacjami w przestrzeni miasta - do najbardziej rozpoznawalnych należą ubrania na stojaki rowerowe. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem zarówno ze strony mieszkańców, jak i osób odwiedzających Lublin. Prace są przykładem, że sztuka ulicy nie musi kojarzyć się jedynie z działaniami o charakterze wandalizmu.

ZAPISY: Miejska Biblioteka Publiczna Filia 38 ul. Relaksowa 25 - osobiście w bibliotece, tel. 81 311 01 12, 
Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Sztuka po drodze dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.

Powiązane:

Fundacja Inside Out