W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną

Data rozpoczęcia 2015-05-26
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Kategoria Koncert

Początki instrumentu o wdzięcznej nazwie harfa datują się przynajmniej na 3000 lat p.n.e.
Oczywiście tamte instrumenty miały niekoniecznie identyczną ze współczesną harfą budowę, ale wszystkie były strunowe i szarpiąc te struny wydobywało się z nich dźwięk, który rezonował na przykład w pięknej skorupie żółwia, w którą wpuszczone były struny.
Harfa w historii kultury ma miejsce poczesne. Z grą na harfie i jej terapeutycznym brzmieniem kojarzy się postać Króla Dawida. Harfa jest atrybutem najbardziej kulturalnego boga greckiego – Apolla, a także władcy wszystkich wiatrów – Eola. Bez harfy nie byłoby wielkiej, natchnionej poezji ani literatury, poczynając od Homera, a kończąc na romantycznych wieszczach.
W najbliższy wtorek będziecie Państwo mieli okazję poznać historię, budowę i oczywiście posłuchać, jak harfa brzmi na żywo.

Wstęp wolny, zorganizowane grupy proszone o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 81 466 62 02.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne