W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną

Data rozpoczęcia 2015-10-27
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Mickiewicz - muzyka i masoneria. Muzycznej opowieści o poecie część drugaProgram koncertu obejmuje materiały nieznane i nie wykonywane. Są to dwie wersje melodii do wiersza poety Franciszka Karpińskiego Laura i Filon: wersja Karola Augusta Freyera (1801-1883) i Śpiew Filona z zapisków Tomasza Zana przepisany przez jego żonę Brygidę oraz Walc Maryli Wereszczakówny, potem Puttkamerowej (1799- 1863), podarowany Tomaszowi Zanowi. Ten podarował go Adamowi Mickiewiczowi, który z dopiskiem „ Walc najdroższej dla mnie osoby” ofiarował go „siostrze najdroższego mojego przyjaciela Zofii Malewskiej”. 

Rękopisy, w marnej jakości reprodukcjach fotograficznych znajdowały się w cyklu artykułów „Mickiewicz i muzyka” Franciszka Germana, drukowanych w miesięczniku „Odra” w roku 1949 .  Zostały one przepisane z tych zdjęć przez Iwonę A. Siedlaczek.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne