W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Biblioteczny koncert z muzyką klasyczną

Biblioteczny koncert z muzyką klasyczną
Data rozpoczęcia 2013-11-26
Godzina rozpoczęcia 13:00
Kategoria Koncert

Biblioteczna przygoda z muzyką klasyczną rozpoczęła się w 2010 roku.
Przypadające wtedy rocznice (200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina i 130. rocznica śmierci Henryka Wieniawskiego) stały się preludium do wielkiego projektu współorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Trzy pierwsze edycje pokazały jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia. Słuchacze poznali barwne sylwetki kompozytorów, różnorodne gatunki muzyczne oraz intrygującą historię instrumentów. Wysłuchali licznych występów solowych i zespołowych. Większość koncertów uzupełniały prezentacje multimedialne, wzbogacające wiedzę muzyczną zainteresowanych o inne, pokrewne dziedziny sztuki. Występom młodych artystów towarzyszyły scenki teatralne, prezentacje instrumentów, prezentacje słowno-muzyczne, zabawy rytmiczne i plastyczne, etiudy pantomimiczne, intermedia literackie, recytacje poetyckie oraz inne atrakcje.
Od października 2013 roku rozpoczyna się V edycja „Bibliotecznych wtorków z muzyką klasyczną”. Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną ciekawą ofertę. Czas i miejsce spotkań pozostają niezmienne (Filia nr 2, wtorki, godz. 13.00), zmienił się natomiast adres placówki. Obecnie mieści się przy ul. Peowiaków 12. Repertuar koncertów został wzbogacony i zapowiada się niezwykle interesująco. Opiekę merytoryczną nad całością objęła, tradycyjnie, Pani Iwona Agnieszka Siedlaczek – muzykolog, nauczyciel w klasie skrzypiec i krytyk muzyczny, która każdorazowo będzie wprowadzać słuchaczy w tematykę koncertu. Utwory przewidziane w programie zagrają uczniowie Szkoły Muzycznej.

Wstęp wolny