W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Bilet za 400 gr: Spektakl „Trzy opowiadania i muzyka”

Data rozpoczęcia 2016-05-21
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kontakt Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i będzie prowadzona tylko w kasie teatru.
Udział Płatny
Koszt udziału Bilet: 400 gr/ 4 zł
Kategoria Spektakl

Spektakl „Trzy opowiadania i muzyka”. Adaptacja krótkich opowiadań I.B. Singera z muzyką na żywo kapeli "SieGra".
Teatr NN od wielu lat prezentuje na scenie adaptacje opowiadań I.B. Singera. Ich wspólną cechą jest prostota formy i minimalizm: brak scenografii, rekwizytów, oszczędna gra świateł. Jeden aktor i towarzyszący mu muzyk. Przedstawienia nie potrzebują specjalnych warunków – mogą być grane niemal wszędzie, istotna jest bowiem sama opowieść i grana na żywo muzyka. Dotychczas każdemu spektaklowi przypisany był tylko jeden instrument, który budował specyficzny klimat i dialogował z aktorem.

W najnowszej prezentacji trzy Singerowskie historie opowiada również jeden aktor – Witold Dąbrowski, jednak tym razem towarzyszą mu aż trzej muzycy: Jarosław Adamów (klarnet), Robert Brzozowski (kontrabas), Bartłomiej Stańczyk (akordeon). Reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz.
Czas trwania: 80 minut.

Spektakl „Trzy opowiadania i muzyka” odbędzie się w ramach akcji „Bilet za 400 groszy”. 

"Bilet za 400 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne