W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Antyk: instrukcja obsługi

Bitwa o kulturę. Antyk: instrukcja obsługi
Data rozpoczęcia 2019-04-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Gość: Jakub Szamałek
Prowadzenie: Łukasz Drewniak

Po co literatura, telewizja i kino przebiera się w greckie i rzymskie kostiumy? Czego ciągle szukamy w starożytności? Przyjrzymy się powieściom kryminalnym dziejącym się w antycznym Rzymie i Grecji, filmom Agora i Gladiator, serialom Rzym i Brytania. Zapraszamy na podróż w czasie od Quo Vadis Sienkiewicza do Pamiętników HadrianaMarguerite Yourcenar.
Łukasz Drewniak

Jakub Szamałek, ur. w 1986 w Warszawie, gdzie obecnie mieszka. Pisarz, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent gier Wiedźmin). Absolwent University of Oxford, doktor archeologii śródziemnomorskiej University of Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Fascynat starożytności, na temat której prowadził bloga na portalu tygodnika „Polityka”. Za swoją debiutancką książkę, Kiedy Atena odwraca wzrok, otrzymał Nagrodę Czytelników na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, a za Czytanie z kości - Nagrodę Wielkiego Kalibru. Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona 100 młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej