W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Artysta jako społecznik i obywatel

Bitwa o kulturę. Artysta jako społecznik i obywatel
Data rozpoczęcia 2019-03-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Goście: Olgierd Łukaszewicz, Alina Czyżewska
Prowadzenie: Łukasz Drewniak

Porozmawiajmy o nieartystycznej aktywności artystów. O tym, co robią dla społeczeństwa po zejściu ze sceny, po napisaniu tekstu, po komendzie: kamera stop! Czy artysta ma specjalne, dodatkowe obowiązki wobec swoich widzów, czy raczej jego drugie życie, zaangażowanie w działania nieartystyczne to tylko kwestia temperamentu, prywatnej potrzeby pomagania i reagowania na zło? W którym momencie życie, polityka, społecznikostwo staje się dla nich ważniejsze od ról i książek? Co taka postawa im odbiera, a co daje? Chcemy zrozumieć ludzi, którym nie wystarcza jedynie rozmowa ze społeczeństwem za pomocą sztuki, starają się je zmieniać, edukować, informować.
Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej