W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Cepelia czy prawdziwa kultura ludowa?

Bitwa o kulturę. Cepelia czy prawdziwa kultura ludowa?
Data rozpoczęcia 2013-09-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Akcja

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Roman Pawłowski

Jak wygląda sytuacja kultury ludowej w Polsce? Czy odcinamy się od naszych korzeni czy też usiłujemy ich na powrót szukać, po latach gdy kultura ludowa kojarzyła się nam wyłącznie z Cepelią i zespołem pieśni i tańca Mazowsze? W innych krajach, także postkomunistycznych, kultura ludowa jest ważnym i trwałym elementem życia codziennego (np. na Węgrzech), natomiast my wyparliśmy się naszej kultury ludowej. Korzystamy raczej z zapożyczeń i podróbek z kultury żydowskiej czy ukraińskiej. Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 1 października o godz. 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej