W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Chodź, coś ci powiem / Magdalena Krasuska, Grzegorz Jędrek, Maciej Tuora / PJM

Bitwa o kulturę. Chodź, coś ci powiem / Magdalena Krasuska, Grzegorz Jędrek, Maciej Tuora / PJM
Data rozpoczęcia 2023-05-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Co robią wiersze na ringu? Czy slam poetycki jest szansą dla poezji czy może jej zagraża? Kto i dlaczego zamienia druk na mikrofon? Czy Józef Czechowicz byłby dziś slamerem?  

Magdalena Krasuska – animatorka kultury, absolwentka historii sztuki i socjologii. Pracuje w Domu Słów Ośrodka “Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie realizuje działania z zakresu animacji i edukacji literackiej. Koordynatorka Festiwali: Miasto Poezji i Lubelska Scena Poetycka. Jest wiceprezeską Fundacji Heuresis. Realizowała takie projekty jak: Jak to robią dziewczyny, Niektórzy lubią poezję, Światowy Dzień Filozofii w Lublinie, Z frazą, Scena Poetycka.

Grzegorz Jędrek  – ur. 1988, od kilkunastu lat mieszka w Lublinie. Slamer i poeta, obecnie zajmuje się przede wszystkim literaturą mówioną. W 2023 roku udostępnił za darmo online swój tom wierszy slamowych „Psylocybina” (utopie.pl/psylocybina). Debiutował na łamach „Akcentu” 2011 nr 3, ponadto publikował m.in. w „Arteriach”, „Odrze”, „Stonerze Polskim” i „Wakacie”. Autor zbioru wierszy „Badland" (2012). Dwukrotnie nominowany do Nagrody im. Jacka Bierezina, jeden z laureatów  „Połowu 2011”. Uczestnik turniejów jednego wiersza. Laureat lubelskich „Żurawi 2012” w kategorii „Słowo”. Współzałożyciel Inicjatywy Dworzec Wschodni. Założyciel bloga o PR i marketingu kultury - wniedoczasie.pl. Doktor literaturoznawstwa, czasowo związany z Katedrą Teorii i Antropologii Literatury KUL. W swoich badaniach z zakresu humanistyki cyfrowej rozwija koncepcje konstruktywizmu utopijnego. Fan Star Treka.

Maciej Tuora – absolwent dziennikarstwa, slamer, członek Fundacji Heuresis, autor krótkich opowiadań. Od 2014 roku prowadzi warsztaty pisania. Od 2016 spotkania literackie. Publikował m.in. w „Malkontentach”, „Wydawnictwie J”, „Fabulariach”, „Szortach”, „Gazecie Wyborczej”, „Akcencie”. Lubi koty, funk-rap i dobry ramen.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 01.04.2023 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo" oraz na profilu fb Teatru Starego).

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej