W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Imperium J.K. Rowling

Bitwa o kulturę. Imperium J.K. Rowling
Data rozpoczęcia 2021-11-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Film

Gość: Maja Staniszewska
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Twórczość autorki Harry'ego Pottera poza serią o czarodzieju z blizną. Historia powstania i recepcji cyklu. Pozycja serii w świecie literatury młodzieżowej i dorosłej. Film i losy najważniejszych aktorów. Potter na stosie w Polsce, dlaczego stał się pozycją niewygodną dla polskiego kościoła, mimo że w Hogwarcie obchodzi się Boże Narodzenie? Rowling pisząca kryminały, Rowling jako bizneswoman, Rowling w teatrze, Rowling pod pręgierzem w Internecie za walkę z polityczną poprawnością.
Łukasz Drewniak

Maja Staniszewska, dziennikarka magazynu "Wysokie Obcasy Extra", wcześniej współtworzyła dział Kultura dziennika "Metro". Odkąd w stanowczo zbyt młodym wieku obejrzała "Milczenie owiec" postanowiła, że będzie pisać o filmach i książkach oraz ich twórcach. Postanowienia udaje się jej dotrzymywać.
 

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.