W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. James Bond, czyli patriarchat strzela i uwodzi

Bitwa o kulturę. James Bond, czyli patriarchat strzela i uwodzi
Data rozpoczęcia 2021-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Spotkanie

Gość: Kaja Klimek
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Po premierze długo oczekiwanego ostatniego filmu Daniela Craiga z serii o 007 „No time to die” zastanowimy się, za co dziś szanować tę serię, a co w niej obśmiewać? Jak dziś oglądać Bondy? Po co w ogóle był Bond? Co się stanie z serią w przyszłości?
Łukasz Drewniak


Kaja Klimek - edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach, serialach i popkulturze – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na uniwersytetach: Warszawskim, Gdańskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej... a z całą resztą świata w Internecie. Prowadzi program “Seriaale” w TVN Fabuła oraz “Warsztat Filmowy” w Red Carpet TV. W Internecie działa jako Kajutex.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.