W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Made in Poland

Bitwa o kulturę. Made in Poland
Data rozpoczęcia 2013-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
Goście: Joanna Kiliszek, Andrzej Seweryn

Polska kultura za granicą. Jaka jest sytuacja? Nasi wielcy byli czytani na świecie: Lem, Miłosz, Mrożek, Kapuściński, Gombrowicz. Ale wtedy Polska była egzotycznym krajem zza żelaznej kurtyny, a polska literatura mogła być odczytywana jako bunt przeciw totalitaryzmowi. Dziś jesteśmy jednym z peryferyjnych krajów zjednoczonej Europy, czy świat interesuje się naszą literaturą i dlaczego raczej tak sobie? Tłumaczeni są Stasiuk, Tokarczuk, Masłowska, ale co więcej?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 27 maja o godz. 20:00.