W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę: Między światem a Albanią

Bitwa o kulturę: Między światem a Albanią
Data rozpoczęcia 2015-12-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Te
Kategoria Akcja

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
Gość: Małgorzata Rejmer


Małgorzata Rejmer zasłynęła książką reportażową o Rumunii „Bukareszt – kurz i krew”, za którą obsypaną ją nagrodami, ale wciąż ciągnie ją na Bałkany i to coraz dalsze. Właśnie po długim pobycie w Tiranie skończyła pisać książkę o Albanii. Co jest takiego, że warszawską dziewczynę ciągnie w takie miejsca i przede wszystkim na czym polega fenomen, że polscy reporterzy wolą zwiedzać miejsca egzotyczne, zamiast szukać tematów w Polsce? My też jakoś jesteśmy przecież egzotyczni. No i dlaczego dla reportażu rzuciła prozę? Przez jej „Toksymia” była sensacyjnym debiutem prozatorskim.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00.

Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej