W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Ogród Teatru

Bitwa o kulturę. Ogród Teatru
Data rozpoczęcia 2022-05-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Gość: Piotr Cieplak
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Rozmowa z jednym z najważniejszych polskich twórców i pedagogów teatralnych, od 2014 roku etatowym reżyserem Teatru Narodowego w Warszawie.
Spróbujemy namówić go na pierwsze autorskie podsumowanie jego 33 lat w teatrze. Piotr Cieplak debiutował 2 grudnia 1989 roku premierą "Jestem zabójcą" w toruńskim teatrze im. Wilama Horzycy czyli cała jego dojrzała aktywność zawodowa przypadła na czasy wolnej demokratycznej Polski. Jaką Polskę oglądał ze swojego teatru Piotr Cieplak? Jak przez te wszystkie lata zmieniał się jego teatr, czego w nim poszukiwał, jakie teksty i obszary kultury go interesowały? Wystawiał Mikołaja z Wilkowiecka i Mickiewicza. Szekspira i Singera. Becketta, Ionesco i Tuwima. Cieplak był filozofem i teologiem na scenie, badał polskie społeczeństwo i badał kondycję artysty. Konstruował naiwny i prosty język teatralnej narracji a za chwilę z otwartymi oczami skakał w otchłań polskiego politycznego piekła. Rozważny i romantyczny. Ironiczny i dobroduszny. Zaniepokojony i gniewny. Rowerowy podróżnik i prawdziwy ogrodnik. Nauczyciel i trefniś. Kochanek literatury. Panie i panowie – Piotr Cieplak!

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od marca 2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej