W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Polskie seriale - wersja 2.0 / Aneta Kyzioł, Jakub Majmurek / PJM

Bitwa o kulturę. Polskie seriale - wersja 2.0 / Aneta Kyzioł, Jakub Majmurek / PJM
Data rozpoczęcia 2023-03-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Co zmienił serial "Ślepnąc od świateł"? Dlaczego "Artyści" Moniki Strzępki okazali się ślepym zaułkiem? Polskie realizacje powieści Harlana Cobena, spadkobiercy "Gliny" i "Belfra", nie tylko kryminały. Przyjrzyjmy się najnowszej fali polskich seriali telewizyjnych i z platform streamingowych. O jakiej Polsce opowiadają? Jakiemu bohaterowi się przyglądają?

Łukasz Drewniak

Aneta Kyzioł - Studiowała Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i podyplomowe dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w branżowej prasie teatralnej. Od 15 lat w tygodniku "Polityka", jest zastępczynią kierownika działu kultury, pisze głównie o teatrze i telewizji.

Jakub Majmurek - Filmoznawca, eseista, publicysta. Aktywny jako krytyk filmowy, pisuje także o literaturze i sztukach wizualnych. Absolwent krakowskiego filmoznawstwa, Instytutu Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ, studiował też w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, Oko.press, „Aspen Review”. Współautor i redaktor wielu książek filmowych, ostatnio (wspólnie z Łukaszem Rondudą) „Kino-sztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej”.

Prowadzenie: Łukasz Drewniak

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od  01.02.2023 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo" oraz na profilu fb Teatru Starego).

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej