W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę: Porcelanowa siła

Bitwa o kulturę: Porcelanowa siła
Data rozpoczęcia 2018-02-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Goście: Marek Cecuła

Jego projekty związane z „krajobrazem stołu” zacierają granicę między sztuką a przemysłem. Z porcelany tworzy też prace o charakterze konceptualnym. Jaka siła tkwi w kruchym materiale?
Grażyna Lutosławska

Marek Cecuła, urodzony w Kielcach, 1944 r. Dziekan Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku (1983–2004). Profesor w National College of Art and Design w Bergen, Norwegia (2003–2010). Visiting profesor w Royal College of Art w Londynie (2010–2016). Kurator The Third Biennale for Israeli Ceramics (2004) i ŁÓDŹ DESIGN 2009 i 2010. Kurator wystaw: „Art of Industrial Ceramics”, Gardiner Museum, Toronto (2008), „Object Factory”, Museum of Art & Design, Nowy Jork (2009). Dyrektor artystyczny Design Centrum Kielce (2010–2012) i Cmielów Design Studio (2013). Jego prace znajdują się w prestiżowych kolekcjach muzealnych na całym świecie (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Belgii, Holandii, Polsce).

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej