W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Sztuka czy sztuka ściemy?

Bitwa o kulturę. Sztuka czy sztuka ściemy?
Data rozpoczęcia 2013-11-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę.

Prowadzenie: Roman Pawłowski
Goście: Anna Nawrot,-Gryka, Tadeusz Nyczek, Stach Szabłowski

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Sztuka współczesna budzi ogromne emocje, często natury politycznej, ale także estetycznej. Większość odbiorców nie rozumie sztuki współczesnej, gdyż ta stała się elitarna i potrzeba krytyka, który wytłumaczy odbiorcy jej sens. Jednocześnie emocje wzbudzają ogromne ceny za dzieła sztuki najnowszej jakie padają na aukcjach, artyści jawią nam się jako bogaci hochsztaplerzy. Twórczość artystów rozmija się zupełnie z gustem większości Polaków, którzy są dość w swoich sympatiach artystycznych konserwatywni. Jaka jest prawda o sztuce współczesnej, szczególnie współczesnej sztuce polskiej i czy rzeczywiście tylko strategia skandalu pomaga jej szerzej zaistnieć? Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 2 grudnia o godz. 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej