W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. W co zmieniono Dziki Zachód? / SPOTKANIE ONLINE

Bitwa o kulturę. W co zmieniono Dziki Zachód? / SPOTKANIE ONLINE
Data rozpoczęcia 2021-03-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce online
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Gość: Aneta Kyzioł
Prowadzący: Łukasz Drewniak

Jak zmienił się mit Wild West w dobie Netflixa? Filmy, książki, seriale - "Bracia Sisters" Patricka deWitta, seriale "Westworld" i "Deadwood", "Django", "Bez przebaczenia", "Kowboje i kosmici" itp. Opowieść o naruszeniu zasad fundamentalnej opowieści o walce dobra ze złem na pograniczu cywilizacji i natury. Jak dziś myślimy o westernowej konwencji, czego w niej szukamy?
Łukasz Drewniak

Aneta Kyzioł - Studiowała Wiedzę o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie i podyplomowe dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w branżowej prasie teatralnej. Od 15 lat w tygodniku "Polityka", jest zastępczynią kierownika działu kultury, pisze głównie o teatrze i telewizji.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Spotkanie tłumaczone na polski język migowy      
Wydarzenie transmitowane online na stronie oraz Facebooku Teatru Starego

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej